Go on then
Go on then

cross-posted from: https://sh.itjust.works/post/44159812
1 crossposts
Go on then

cross-posted from: https://sh.itjust.works/post/44159812
You're viewing a single thread.
good god thats a 58% hike.
No, it’s around a 45% hike. If you go by the total cost for each, it’s a 59.48% increase. But that ignores that the package on the right weighs more to start with - 4.88 lbs vs 4.48 lbs. If you compare the unit prices, the increase from $10.99 to $15.99 per lb is really 45.5%.
Lol I did not account For the weight of the meat, my bad
It’s all good!